GOPS Małdyty


Idź do treści

Menu główne:


Warsztaty integracyjno-motywujące

EFS POKL > 2010 - III edycja Projektu Można żyć inaczej

W ramach projektu systemowego pt. ,,Można żyć inaczej” w dn.09-10 października 2010r. uczestnicy projektu wzięli udział w warsztatach integracyjno-motywujących w formie wyjazdowej do Ciechocinka i Torunia. Głównym założeniem warsztatów było zintegrowanie UP oraz poznanie nowych okolic a także udział w treningu asertywności z el.samoobrony.
W pierwszym dniu BO projektu w ramach w/w warsztatów mieli możliwość przebywania w okolicach tężni solankowych gdzie znajduje się bogaty w jod mikroklimat tworzący naturalne, lecznicze inhalatorium. Ponadto Panie przebywały w jaskini solnej, w której ściany i jej otoczenie (konstrukcja, oświetlenie) stwarzają przyjemny nastrój i korzystnie wpływały na samopoczucie naszych uczestników projektu. Spokojna muzyka działała uspokajająco na UP i pozwala pozbyć się uczucia zmęczenia. Stworzone w grocie warunki przywracają i regulują kondycję psychofizyczną, a związki sodu, wapnia, potasu, krzemu, magnezu i bromu wspomagają prawidłowe działanie całego organizmu. Po relaksie i odpoczynku UP wzięły udział w treningu asertywności z el. samoobrony. Również w Ciechocinku UP odwiedzili muzeum w Warzelni Soli, w którym swoje miejsce znalazły eksponaty związanie nie tylko z warzelnictwem, ale również będące świadectwem powstania i rozwoju działalności uzdrowiskowej w Ciechocinku. Szczególną uwagę nasi uczestnicy zwrócili na odrestaurowane aparaty do gimnastyki leczniczej.
W drugim dniu warsztatów wyjątkową atrakcją dla naszych UP było zwiedzania Domu Mikołaja Kopernika w Toruniu podczas którego panie brały aktywny udział w własnoręcznym wypiekaniu tradycyjnych pierników toruńskich.
Zwrócono szczególną uwagę na atrakcję Starego Miasta jaką jest Krzywa Wieża. Wybudowana została w XIV w. jako prosta, 15-metrowa baszta a w średniowieczu z piaszczystego podłoża, na którym baszta została ustawiona, pod wpływem jej ciężaru osunęły się piaski, powodując równocześnie pochylanie się wieży do momentu, aż oparła się na gruncie bardziej trwałym. Odchylenie od pionu wynosi-1,40 m.
Następnym punktem warsztatów były odwiedziny w Planetarium, które jest najnowocześniejszym i jednym z największych takich obiektów w Polsce. Toruńskie Planetarium prezentowało UP realistyczny obraz gwiaździstego nieba, ale także robiące duże wrażenie montaże i efekty specjalne. Kopuła 15-metrowej średnicy stanowi sztuczne niebo, na którym widać ponad 6 tysięcy gwiazd, a ponadto ustawienia planet w poszczególnych znakach Zodiaku, albo fazy Księżyca i zaćmienia Słońca.
Warsztaty integracyjno-motywujące dla naszych UP zakończyły się seansem filmowym w Cinema City w Toruniu.

Udział w w/w warsztatach pozwolił poznać normy dotyczące współżycia społecznego oraz zbudować wzajemne zaufanie między UP. Powyższe działania przyczyniły się do realizacji celu głównego projektu.

WsteczPlayDalej

Strona główna | GOPS | EFS POKL | Elektroniczny Urząd Podawczy | Projekt partnerski | Ogłoszenia | Mapa witryny

Szukaj

Powrót do treści | Wróć do menu głównego